Достапни линкови

Обвинетиот за напад на авион ги поминал безбедносните контроли


Фарук Адуламуталаб кој е обвинет за обида за терористички напад на авион во САД ги поминал безбедносните контроли во Лагос, каде што го започнал своето патување, соопштија локалните официјални лица. 23 годишниот нигериец се наоѓа во болница во Мичиген, поради изгорениците кои ги добил кога сакал да го активира експлозивот кој се наоѓал на неговото тело.
XS
SM
MD
LG