Достапни линкови

6 мртви во лавина во Италија


Во лавина во италијанскиот дел на Алпите животот го загубиле 6 лица, соопштија локалните власти. Двајца од жртвите се туристите кои вчера беа прогласени за исчезнати додека планинареле, а другите четворица се спасувачите кои ги барале. Нивните тела се пронајдени утринава.
XS
SM
MD
LG