Достапни линкови

3 мртви во судир на полицијата и демонстрантите во Иран


Иранските опозициски веб страни објавија дека најмалку три лица го загубиле животот во судирите со безбедносните сили за време на денешните анти-владини демонстрации во Техеран. Претходно според очевидците полицијата и безбедносните сили употребиле и солзавец против илјадниците демонстранти во центарот на градот. Некои од демонстрантите викале “Смрт за диктаторот” и “Ова е крвав месец во кој полицијата ќе падне”.
XS
SM
MD
LG