Достапни линкови

Аеродромите воведoa построги безбедносни мерки


Во САД, Канада и Европа како и во другите земји низ светот се зголемени безбедносните мерки на аеродромите и во авионите по обидот за терористички напад на еден американски авион. Официјалните лица соопштуваат дека патниците сега треба да очекуваат построги контроли на аеродромите и построги правила за време на летовите. Американските власти во петокот уапсија еден нигериец кој се обиде да активира експлозивна направа во авионот кој летал од Амстердам кон Детроит.
XS
SM
MD
LG