Достапни линкови

Милитанти нападнаа дом на владино лице во Пакистан


Милитантите соопштија дека во Пакистан извршиле напад врз домот на едно владино лице во северозападниот дел на земјата, во близина на границата со Авганистан. При нападот освен владиното лице, животот го загубиле и членовите на неговото семејство, меѓу кои и деца. Според официјалните лица целта на нападот бил Сарбраз Садики, во регионот Курам, каде се во тек операции против Талибанците.
XS
SM
MD
LG