Достапни линкови

19 мртви во експлозија во Пакистан


Најмалку 19 луѓе го загубија својот живот во експлозија во јужниот дел на Пакистан во градот Караши, соопштија пакистанските официјални лица. Сеуште не е позната причината за експлозијата која се случила во близината каде шиитските муслимани го прославувале верски ритуал. Милитантите во Пакистан досега убија стотици луѓе откако Влада започна офанзива против нив во октомври.

XS
SM
MD
LG