Достапни линкови

Пакистан ослободи 100 индиски риболовци


Пакистан им ги предаде 100 риболовци на индиските власти, кои беа три години во затвор поради нелегален риболов. Нивното ослободување беше закажано пред два дена, но се одложи за да имаат индиските власти време да ги проверат нивните идентитети и да направат план за нивниот транспорт. Индија и Пакистан често ги апсат риболовците од едната или другата земја, обвинувајќи ги за недозволен влез во некои зони од Арапското море.
XS
SM
MD
LG