Достапни линкови

Канада ќе ја зголеми безбедноста на своите аеродроми


Канада соопшти денеска дека ќа ја зголеми безбедноста на аеродромите низ земјата, по вчерашниот неуспешнен обид за терористички напад на американски авион. Канадските официјални лица за транспорт најавиле дека поради мерките ќе има одложување и откажување на летовите и патниците да очекуваат долги редови на аеродромите.

XS
SM
MD
LG