Достапни линкови

3 мртви во ракетен напад во Пакистан


Пакистанските разузнавачки официјални лица соопштија денеска дека САД извршил ракетен напад во регионот Вазиристан во близината на границата со Авганистан во кој животот го загубиле 3 лица, а најмалку двајца се повредени. Во последниве неколку недели САД неколку пати извршил ракетни напади, чија цел се милитантите во пакистанските бунтовнички региони.
XS
SM
MD
LG