Достапни линкови

43 нови случаи со симптоми на А Х1 Н1 во Македонија


На Клиниката за инфективни болести во Скопје се примени нови 10 пациенти со симптоми на грипот А Х1 Н1 во изминативе 24 часа. Во Воената болница има двајца нови пациенти, а на Клиниката за детски болести во Скопје и на Институтот за белодробни заболувања кај децата примени се 21 дете со симптоми на грипот.
XS
SM
MD
LG