Достапни линкови

Убиен еден командант на Талибанците во Авганистан


НАТО соопшти дека авганистанските безбедносни сили убиле еден командант на Талибанците во источниот дел на земјата. Според НАТО вооружениот командант се обидел да избега во една џамија, од авганистанските и меѓународните сили, кои трагале по бунтовници во покраината Вардак. Талибанците често бараат засолниште во џамиите, бидејќи авганистанските и меѓународните сили се обидуваат да избегнат престрелки во и околу нив.
XS
SM
MD
LG