Достапни линкови

Земјотрес во Индонезија, жртви нема


Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погодил денеска индонезискиот остров Малуку. Нема извештаи за евентуални жртви или пак за предизвикано цунами.
XS
SM
MD
LG