Достапни линкови

Ватикан ќе ја преиспита безбедноста на Папата


Ватикан соопшти дека ќе ги преиспита безбедносните процедури, по инцидентот кога една жена го нападна Папата за време на божиќната миса. Портпаролот на Ватикан Федерико Ломбарди изјави дека е невозможно максимално да се обезбеди Папата, бидејки тој е постојано опкружен со многу луѓе.
XS
SM
MD
LG