Достапни линкови

9 загинати во пожар на брод во близина на Венецуела


9 луѓе настрадале во пожарот што ибувнал на еден товарен брод во близина на брегот на Венецуела. Грчкиот брод превезувал железна руда од Бразил за Соединетите Држави, а се запалил во близина на Венцуела. Со воен хеликоптер на Венецуела биле спасени петмина членови на екипажот, кои биле повредени.
XS
SM
MD
LG