Достапни линкови

Неда - личност на годината, - ТајмсЛичност на годината, според британскиот весник Тајмс, е Неда Солтан, кој беше убиена за време на протестите во Иран по претседателските избори. Според Тајмс, Неда стана симбол на тиранијата врз опозицијата во Иран, откако фотографиите од нејзината смрт на улица во Техаран го обиколија светот.
XS
SM
MD
LG