Достапни линкови

Талибанците не го почитуваат исламот


Командата на НАТО во Авганистан го осуди видеото со заробениот американски војник, што го објавија вчера талибанците. Во изјавата се вели дека со објавувањето на Божиќ, талибанците сакале да го повредат семејството на војникот, што покажува дека тие не го почитуваат ни исламот и неговите традиции.
XS
SM
MD
LG