Достапни линкови

Израелски војници убиле 6-мина палестинци


Израелски војници убиле 6-мина палестинци во два одвоени инциденти во Појасот Газа и на Западниот Брег. Портпарол на израелската армија изјави дека тројца палестинци биле убиени при обид да влезат во Израел од Појасот Газа. На Западниот брег, палестински извори соопштија дека израелските сили убиле тројца припадници на Ал Акса, смртоносните бригади, воено крило на движењето Фатах на претседателот Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG