Достапни линкови

5 години од цунамито во Индиски Океан


Денеска се одбележува 5 годишнината од цунамито во Индискиот Океан, кога загинаа околу 230.000 луѓе. Во индонезиската провинција Ачех, која беше најтешко погодена, во џамиите се одржуваат молитви за настраданите. Во Пуке, на Тајланд, се одржуваат собири на преживеаните, а будистичките свештеници се молат за жртвите.
XS
SM
MD
LG