Достапни линкови

Спречен терористички напад во американски авион


Нигериец се обидел да активира експлозив пред слетувањето на американски авион во Детроит. Според очевидци патниците го забележале напаѓачот и заедно со членовите на екипажот и успеале да ја спречат детонацијата. Авионот на американската компанија „Делта“ летал на линијата Амстердам – Детроит и имал 278 патници и 11 членови на екипажот. Како што јавува американската телевизиска станица Си Ен Ен на аеродромите се засилени безбедносните контроли.
XS
SM
MD
LG