Достапни линкови

Израел - Влада на национално единство


Израелскиот Премиер Бенјамин Нетанјаху предложи формирање на влада на национално единство и и понуди министерско место на лидерката на опозицијата Ципи Ливни. За понудата тие ке разговарале во недела, јави израелското радио. Ливни е водач на центристичката Кадима која има 28 од 120 те места во Кнесетот.
XS
SM
MD
LG