Достапни линкови

Поради снегот откажани божиќни миси во делови на САД


Во средниот запад на Соединетите Држави, голема бура донесе снег и мраз. Многу патишта и аеродроми се затворени за сообраќај во Северна и Јужна Дакота, Небраска, Минесота, Ајова и Висконсин. Неколки цркви ги откажале и божиќните служби поради снегот.
XS
SM
MD
LG