Достапни линкови

19 жртва на новиот грип во Македонија.


На Клиниката за инфективни болести изминатото деноноќие почина едно лице родено 1938, со потврдено присуство на новиот тип на вирус А Х1Н1, соопшти Министерството за здравство. Починатиот пациент е 19 жртва на новиот грип во Македонија. Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести се хоспитализирани осум нови пациенти со симптоми на грип и таму во моментот се лекуваат 56 лица.
XS
SM
MD
LG