Достапни линкови

Ахмети: поддршка на секое решение за името ако е од интерес за албанците


,,Нема да се случи трета светска војна, ако проблемот со името не се реши за шест месеци,,.Oва го изјавил лидерот на ДУИ, Али Ахмети за телевизијата Алсат-М. Изразувајќи оптимизам дека средбите на претставниците на Скопје и Атина ќе продолжат Ахмети вели: ,,Ние ќе поддржиме секое решение што ќе го постигнат македонските политички партии, но без да се стави во прашање и нашиот интерес како албанци, а тоа е да не се нарекува Словенска Република Македонија.,,
XS
SM
MD
LG