Достапни линкови

Јапонија со рекорден буџет


Јапонија денеска објави рекорден буџет за наредната година од околу илјада милијарди долари. Тоа, според агенциите, било во согласност со предизборните ветувања на премиерот Јукио Хатојама за зголемување на трошоците за детска заштита и за вработување.
XS
SM
MD
LG