Достапни линкови

Пад на македонскиот БДП


Во Македонија во третото тромесечје од годинава е забележан пад на бруто домашниот производ од 1,8 отсто, во споредба со истиот период лани, објави Државниот завод за статистика, наведувајќи дека тоа е најголем пад во еден квартал оваа година. Заводот соопшти и дека нето платата по вработен во октомври во Македонија изнесувала 20.116 денари.
XS
SM
MD
LG