Достапни линкови

Талибанците објавија видео со заробен војник


Талибанските милитанти објавија нова видео снимка на американскиот војник кој пред шест месеци бил заробен во источниот дел на Авганистан. Станува збор за Роберт Бергдал кој е првиот американски војник заробен од талибанците од почетокот на воената интервенција на сојузниците во Авганистан во 2001 година.
XS
SM
MD
LG