Достапни линкови

Невремето во САД однесе 19 човечки животи


Силната снежна бура што го зафати централниот дел на Соединетите држави предизвикала голем број сообраќајни несреќи во кои загинале 19 луѓе, јавуваат агенциите, додавајќи дека лошто време било причина и за откажување на многу миси по повод Божиќните празници. Ова е втор бран невреме што ја погоди земјата во изминативе седум дена.
XS
SM
MD
LG