Достапни линкови

Во Русија 6,1 милиони невработени лица


Во Ноември во Русија имало 6,1 милион невработени лица или 8,1 насто од работоспособното население, соопшти државната статистика. Заменик премиерот Александар Жуков изјави дека очекува невработеноста во 2010 да се зголеми на 8,6 насто. Руската влада, според Жуков, ќе внесе милијарди рубљи во економијата, посебно во малите и средните бизниси, за да креира работни места идната година.
XS
SM
MD
LG