Достапни линкови

Уште една бомба во Косовска Митровица


Врз службено возило на српското Министерство за образование во Косовска Митровица изутрината е фрлена експлозивна направа, а во инцидентот немало жртви. Како што јавија новинските агенции, возилото имало белградски регистарски таблици. Мотивите и извршителите се уште не се познати.
Ова е втора експлозија во северниот дел на Косовска Митровица во изминатите 24 часа. Во вчерашната експлозија на бомба немаше жртви, соопшти полицијата.
XS
SM
MD
LG