Достапни линкови

Продолжен притворот за 5 те американци во Пакистан


Судот во Исламабад го прифати барањето на пакистанската полиција да го продолжи притворот до 4 јануари на петмината американци за кои е во тек истрага за вмешаност во терористички активности. Судот побара до овој период да се обезбедат докази. Американците се уште формално не се обвинети.
XS
SM
MD
LG