Достапни линкови

На керката на бин Ладен ке и биде дозволено да го напушти Иран


Иран соопшти дека е информиран од Саудиска Арабија дека во амбасада во Техеран се наоѓа ќерката на лидерот на Ал-Каеда Осама бин Ладен. Иранскиот министер за надворешни работи Манучеир Мотаки изјави дека ирански власти не знаат како Иман, влегла во Иран и во Амбасадата на Саудиска Арабија. Мотаки, зборувајќи на иранската телевизија, изјави дека ако биде потврден нејзиниот идентитет, таа ќе биде слободна да го напушти Иран. Моттаки не спомена дали и други деца на бин Ладен се можеби во Саудиската амбасада.
XS
SM
MD
LG