Достапни линкови

Оркестарот на АРМ на плоштадите низ Македонија


Воениот оркестар на АРМ денеска ќе свири на плоштадите во Куманово и во Штип. Во рамките на проектот на Министерството за одбрана „Армијата до граѓаните“, Воениот оркестар до крајот на годинава ќе одржи концерти на плоштадите во пет градови. В недела, оркестарот ќе свири во Битола и во Прилеп, а в среда напладне ќе настапи на ул. „Македонија“ во Скопје.
XS
SM
MD
LG