Достапни линкови

Во Хрватска завршува предизборната кампања


Завршува кампањата за претседателските избори во Хрватска. Граѓаните на Хрватска в недела ќе може да го дадат својот глас за еден од 12-те претседателски кандидати. Гласаат и Хрватите во странство. Половина од гласачките места во странство се во Босна и Херцеговина. Според анкетите, во уверливо водство е кандидатот на Социјалдемократската партија Иво Јосиповиќ.
XS
SM
MD
LG