Достапни линкови

Ќерката на Бин Ладен била во саудиската амбасада во Иран


Иранските власти соопштија дека амбасадата на Саудиска Арабија во Техеран ги информирала оти ќерката на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, Иман престојувала во амбасадата. Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки изјави дека иранските власти не знаат како таа влегла во Иран и како стигнала до саудиската амбасада.
XS
SM
MD
LG