Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западниот дел од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Ќе дува и слаб до умерен јужен ветер. Утринската темепратура се движи од два до седум, а дневната ќе биде од седум до 14 степени. Во Скопје ќе биде облачно со слаба магла претпладне. Утринската температура се спушти до три, а дневната ќе достигне до девет степени.
XS
SM
MD
LG