Достапни линкови

Судири во Иран меѓу полицијата и приврзаниците на Монтазери


Иранските безбедносни сили наводно затвориле една џамија, бидејќи локалниот свештеник сакал да одржи служба во чест на починатиот свештеник десидент ајатолахот Хосеин Али Монтазери, соопштува еден очевидец на настанот за Радиото Фарда. Безбедносните сили притоа се судриле со толпата луѓе за да ги затворат вратите на џамијата.
XS
SM
MD
LG