Достапни линкови

8 мртви при експлозија на автомобил бомба во Авганистан


Најмалку осум луѓе го загубија животот во експлозија на автомобил бомба, пред еден хотел во јужниот град Кахдахар во Авганистан. Полицијата соопшти дека го приметила напаѓачот и се обидела да го сопре, но тој успеал да детонира бомбата.
XS
SM
MD
LG