Достапни линкови

Тачи-нема да има вонредни пзрламентарни избори на Косово


Парламентарните избори на Косово ќе се одржат во 2011, бидејќи сегашна коалиција на ДПК и ДСК е стабилна и нема потреба од вонредни избори, соопшти косовскиот премиер Хашим Тачи. Со изјавата Тачи ги негираше тврдењата на опозициските партии и експерти треба да се одржат парламентарни вонредни избори наредната година, поради несогалувањето на коалиционите партнери.
XS
SM
MD
LG