Достапни линкови

Тирк-добар е арбитражниот договор со Хрватска


Словенечкиот претседател Данило Тирк соопшти денеска дека арбитражниот договор со Хрватска и носи на Словенија можност за добро решение за граничниот спор на двете земји. Според него критиките во Словенија за арбитражниот договор се поради политичките пресметки, отколу анализите на договорот и неговите одредби.
XS
SM
MD
LG