Достапни линкови

Медведев оптимист за договорот со САД за нуклеарно разоружување


Рускиот претседател Димитриј Медведев соопштил денеска дека сеуште има несогласувања со САД за договорот за нуклеарно вооружување, но изразил оптимизам дека тие ќе се решат набрзо. Тој изјавил и дека Русија и натаму ќе произведува нова генерација на нуклерани ракети и дека војската ќе го добие новото оружје и опрема во наредните 10 години.
XS
SM
MD
LG