Достапни линкови

Тешка година за Русија, оцени Медведев


Рускиот претседател Дмитриј Медведев оцени денеска дека оваа година за Русија беше многу тешка, но помина без големи загуби. Во интервју за руските медиуми, Медведев изјави дека излезот од кризата ќе биде бавен, а како клучни проблеми ги наведе неменувањето на структурата на стопанството, кое е базирано врз суровините, како и големата невработеност.
XS
SM
MD
LG