Достапни линкови

Цената на нафтата над 77 долари за барел


Цената на нафтата на светските берзи и денеска расте и надмина 77 долари за барел. Како главни причини за растот на цената се наведуваат намалувањето на залихите во американските рафинерии и зголемената побарувачка.
XS
SM
MD
LG