Достапни линкови

Реотворање на гранични премини меѓу Русија и Грузија


Грузијскиот заменик министер за надворешни работи Нино Каландадѕе изјави денеска дека со Русија било договорено наскоро да биде отворен граничниот премин Ларс, кој е затворен веќе три години. Интерфакс јави дека ќе биде отворен уште еден граничен премин меѓу двете земји. Според Каландадѕе, со тоа би требало да биде обновена трговскијата меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG