Достапни линкови

Иранската опозиција со слогани на банкнотите


Иранските медиуми јавија денеска дека Централната Банка издала предупредување да не се пишуваат пораки на банкнотите. Банката објави дека банкнотите кои содржат опозициони слогани, ќе бидат заменувани, а граѓаните кои ќе добијат такви веднаш да ги пријават. На некои банкноти пишувало смрт на диктаторот.
XS
SM
MD
LG