Достапни линкови

Израел не сака мировни преговори, тврди Сирија


Сиријскиот претседател Башар Ал Асад изјави дека мировните преговори со Израел се замрзнати бидејки Ерусалим не е заинтересиран за постигнување мир. Израелското барање за преговори без предуслови е всушност поткопување на мировниот процес, изјави Асад по разговорите со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во Дамаск.
XS
SM
MD
LG