Достапни линкови

Убиени над 30 екстремисти во Јемен


Јеменските сили извршиле воздушен напад врз едно засолниште на екстремисти во источниот дел на земјата, при што биле убиени најмалку 34 припадници на Ал Каеда, соопштија властите во Јемен. Безбедносните сили на Јемен и во минатата недела извршија слична акција кога беа убиени 30-тина припадници на Ал Каеда, а исто толку беа уапсени.
XS
SM
MD
LG