Достапни линкови

Разговори Русија - Абхазија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во Москва разговара со неговиот колега од Абхазија Сергеј Шамба. Русија ги призна Абхазија и Јужна Осетија како независни држави, а Грузија ги смета за делови од нејзината држава.
XS
SM
MD
LG