Достапни линкови

Католиците се подготвуваат за Божиќ


Католиците од целиот свет денеска се подготвуваат да го прослават Божиќ. Вечерва со полноќни миси ќе го слават Исусовото раѓањето. Божиќ е еден од најголемите христијански празници.Него го празнуваат повеќе од една третина од населението во светот.
XS
SM
MD
LG