Достапни линкови

Изчезнати луѓе во бродска несреќа


Најмалку 27 луѓе се изчезнати по сударот на патнички ферибот со рибарски брод на Филипините. Филипинските крајбрежни чувари велат дека досега се спасени 46 луѓе. Фериботот превезувал 73 патници, но засега останува непознато колку луѓе биле на рибарскиот брод, јавуваат агенциите. Сеуште не се знае која е причината за сударот.
XS
SM
MD
LG