Достапни линкови

Американскиот Сенат ќе гласа за здравствените реформи


Американскиот Сенат денеска треба да гласа за својата верзија на здравствените реформи. Се очекува законот да помине ако демократите обезбедат доволно гласови. Но работата не завршува тука, затоа што верзијата од Сенатот ќе треба да се комбинира со верзијата која ја изгласаа во Претставничкиот Дом. Светската здравствена организација го рангираше американскиот здравствен систем на 37-то место во светот.
XS
SM
MD
LG